Evinizin kapısı kilitli kalmış yada anahtarınızı içeride unutmuşsunuz! Peki bu zor durumdan nasıl kurtulacağınızın cevabı yazımızda

Bu makale sadece bilgilendirme için yazılmıştır.
İnsanları hırsızlık için kilit açmaya teşvik etmemektedir.

Anahtarsız kapınızın önünde kaldığınızda, nasıl kilidi açacağınızın yolları:

Neye ihtiyacınız var?

Burma aleti: İnce düz bir cisim, kilide girebilecek kadar ince, en üstünde 90 derecelik tutacak bir bant var. Döndürme kuvveti uygulamak için kullanılır.

Kazma-tırmık aleti: Düz, ince ve ucunda küçük üçgen yüksekliği olan bir alet. Kilitteki çivileri çıkarmak için kullanılır.

Burma baskısı uygulayın

Burma aletini kilidin içine koyun ve sanki normal bir anahtar ile  kapıyı açıyormuşsunuz gibi çevirin. Önemli olan çivilerin düşmemesi için hafif ve sürekli yukarı doğru bir baskı uygulayın. Baskıyı ne çok güçlü, ne çok güçsüz uygulayın ki çiviler sıradan çıkmasın.

Çivileri ayarlamak için tırmık kullanın

Tırmık bütün çivileri doğru yüksekliğe getirmek için kullanılır. Burma aleti ile aşağıdan baskı kurup çivilerin düşmesini engellerken, çivileri teker teker doğru yüksekliğe kaldırın. Doğru yüksekliğe ulaşan her çivide kilit biraz daha rahatlayacaktır. Bu uygulamayı yaptıkça tüm çiviler doğru yüksekliğe ulaşacak ve burgu aletini anahtar gibi çevirebileceksiniz.

Kaynak: Askmen

Tüm bunlarla uğraşmak yerine tek tıkla bizi arayın 30 dk. içerisinde Ankara’nın her yerine kapı kilidi açma servisimizden yararlanın.

7/24 Acil Çilingir hizmeti numaramız:
+90 542 806 67 32

3 Comments

 • Miki Williams
  Posted Mart 13, 2017 12:49 pm 0Likes

  Thank you for your amazing translation job! My daily tasks became so much easier, and I can completely rely on your help!

  • Martin Moore
   Posted Mart 13, 2017 12:50 pm 0Likes

   Great story! Would love to hear more about Spanish classes

   • Cindy Jefferson
    Posted Mart 13, 2017 12:51 pm 0Likes

    Please contact us for more info about our Spanish Course!

Leave a comment